Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Dokonali rozboju z użyciem środka obezwładniającego. Grozi im do 12 lat więzienia

Dokonali rozboju z użyciem środka obezwładniającego. Grozi im do 12 lat więzienia

Sądeccy policjanci zatrzymali sprawców rozboju do jakiego doszło 29 maja na terenie Gminy Chełmiec.

 

Tego dnia po godzinie 21, w lesie, 21-latek spacerował z dwiema koleżankami. Tam zaczepiło go kilku młodych mężczyzn, którzy zanim ukradli mu portfel, pieniądze i dokumenty, użyli wobec niego gazu pieprzowego, a także przyduszali i kopali. Dziewczyny, widząc co się dzieje szybko uciekły, a po pobiciu 21-latek dotarł do samochodu i pojechał do szpitala - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej Komendy.

 

O całym zdarzeniu została powiadomiona Policja. W toku prowadzonych czynności szybko udało się ustalić czterech potencjalnych sprawców tego rozboju, w wieku od 16 do 20 lat. Gdy mundurowi przeszukali ich mieszkania znaleźli skradzione rzeczy oraz gaz pieprzowy, którym obezwładnili swoją ofiarę.

 

Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała już zarzuty rozboju z użyciem środka obezwładniającego oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego, za co grozi do 12 lat więzienia. Z kolei najmłodszy ze sprawców odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

 

Wobec 18-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakazu opuszczania kraju. Drugi 18-latek oraz 20-latek w oczekiwaniu na wyrok, najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami, o czym wczoraj zadecydował sąd, po wniosku prokuratury - informuje sądecka Policja.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować