Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Mieszkaniec gminy Łącko sprzedawał tytoń oraz papierosy bez akcyzy. Teraz grozi mu wysoka grzywna

Mieszkaniec gminy Łącko sprzedawał tytoń oraz papierosy bez akcyzy. Teraz grozi mu wysoka grzywna

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze przeszukując użytkowane przez niego pomieszczenia zabezpieczyli krajankę oraz 4 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w toku realizowanych czynności ustalili, że mieszkaniec gminy Łącko sprzedaje tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. By to sprawdzić postanowili złożyć mu niespodziewaną wizytę.Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli 4 worki foliowe z krajanką o wadze blisko 2 kilogramów oraz 4 tysiące sztuk papierosów, których część była oznaczona logo znanego producenta wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna nabył i przechowywał łącznie 20 kartonów papierosów oraz 17 kilogramów krajanki tytoniu.


Mieszkaniec gminy Łącko swoim przestępczym procederem spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 24 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał od funkcjonariuszy zarzut z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, a ta może być dotkliwa, ponieważ grozi mu wysoka grzywna.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować