Dramatyczne chwile na Jeziorze Rożnowskim. Wywrócona łódź, cztery osoby w wodzie

10 maja, tuż przed godziną 13:00, służby ratunkowe otrzymały alarmujące zgłoszenie: „Wywrócona łódź w okolicach Bartkowa Port, osoby w wodzie”. Na miejsce natychmiast ruszyli ratownicy WOPR AWF oraz jednostka OSP Gródek nad Dunajcem.

Dramatyczne chwile na Jeziorze Rożnowskim. Wywrócona łódź, cztery osoby w wodzie

Na miejscu zastano wywróconą łódź typu „Omega” oraz cztery osoby, które znalazły się w wodzie. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej wszyscy poszkodowani zostali wyciągnięci na brzeg i przekazani zespołowi ratownictwa medycznego.

Warunki pogodowe tego dnia były wyjątkowo trudne – silny wiatr, deszcz oraz niska temperatura powietrza i wody mogły zakończyć się tragicznie. Na szczęście, załoga zachowała zimną krew i – co najważniejsze – wszyscy mieli na sobie założone i zapięte kamizelki asekuracyjne, co bez wątpienia uratowało im życie.

To zdarzenie pokazuje, jak ogromne znaczenie ma przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na wodzie. Kamizelka to nie zbędny gadżet – to realna ochrona życia.

Źródło: Fot. WOPR AWF nad Jeziorem Rożnowskim

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować