Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Droga powiatowa Tęgoborze-Zawadka po remoncie

Droga powiatowa Tęgoborze-Zawadka po remoncie

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wizytował nowo wyremontowaną drogę powiatową w Gminie Łososina Dolna biegnącą z miejscowości Tęgoborze w kierunku Zawadki i dalej w kierunku Chomranic. Droga zdecydowanie zmieniła się na lepsze, dzięki pracom remontowym, w tym położeniu nowej nawierzchni asfaltowej.

Ta inwestycja, wpływająca na bezpieczeństwo osób korzystających z tej drogi cieszy mieszkańców i wójta gminy Łososina Dolna.


Wyremontowana droga z całą pewnością korzystnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w naszej gminie, ale i komfortu poruszania się po niej. Ta inwestycja drogowa to efekt bardzo dobrej współpracy ze starostą Panem Markiem Kwiatkowskim i starostwem powiatowym w Nowym Sączu. Cieszę się bardzo, że współpraca samorządów przynosi tak dobre owoce. Oczekując na inwestycje samorządu powiatowego w naszej gminnie sami musimy być otwarci na potrzeby powiatu. Działamy więc wspólnie z myślą o mieszkańcach naszej gminy ale i całej Sądecczyzny - mówi wójt Andrzej Romanek.


Starosta zadeklarował, że dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu i umowie z wojewodą małopolskim, uda się wyremontować most w ciągu drogi Tęgoborze-Chomranice. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Wynik przetargu na te prace był na tyle korzystny, że poprosiłem wojewodę małopolskiego, aby przesunąć zaoszczędzone środki na remont kolejnego mostu, znajdującego się w drodze Tęgoborze–Chomranice. Dzięki modernizacji, możliwe będzie złagodzenie zakrętu, poszerzenie jezdni oraz wymiana nawierzchni na odcinkach dojazdowych do przepustu. W ten sposób wykorzystamy dotację w całości - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować