Pogoda - Sądeckie.pl



24

Dzisiaj jest: 24. 02. 2021
Do końca roku: 310 dni



Droga powiatowa w Rożnowie zmieniła się nie do poznania

Droga powiatowa w Rożnowie zmieniła się nie do poznania

Od kilku tygodni kierowcy mogą korzystać z nowej nawierzchni położonej na drodze powiatowej nr 1449K Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa-Posadowa w miejscowości Rożnów. Bardzo uczęszczana - szczególnie przez turystów w okresie wakacji - droga została gruntownie zmodernizowana na odcinku prawie 2,3 km. Wyboista droga zmieniła się nie do poznania. Drogowcy całkowicie zdarli starą nawierzchnię i wykonali od nowa wszystkie warstwy asfaltowe.

 

Odbiór prac był okazją do podziękowania władzom Powiatu Nowosądeckiego  - ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim na czele - za kolejną inwestycję drogową na terenie naszej gminy.

 

Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł ponad 1,15 mln zł i został w całości pokryty z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

 

Z przeprowadzonych prac cieszą się szczególnie mieszkańcy Rożnowaz, dla których nowa nawierzchnia to nie tylko komfort podróżowania, ale również poprawa bezpieczeństwa. W poprzednich latach we współpracy z Gminą Gródek nad Dunajcem zrealizowane zostały chodniki na całej długości obecnie wykonanej nawierzchni. W chwili obecnej można bezpiecznie i komfortowo przejechać lub przejść cały odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Witowic do trasy na zaporę w Rożnowie przy zabytkowym kościółku w Rożnowie.

 

Efekty współpracy szczególnie widoczne są właśnie przy kościele w Rożnowie. W ubiegłym roku Parafia Rożnów we współpracy z Gminą Gródek nad Dunajcem zmodernizowała parking w sąsiedztwie drogi powiatowej, a Powiat Nowosądecki wykonał w tym miejscu chodnik oraz przebudował skrzyżowanie z drogą powiatową "Na Zaporę" poprawiając przy okazji oznakowanie.

 

Zmodernizowana droga, chodniki, skrzyżowanie oraz parking prezentują się doskonale chociaż to jeszcze nie koniec prac. W planach Powiatu na przyszły rok jest jeszcze wykonie oznakowania poziomego na całym zmodernizowanym odcinku drogi oraz wymiana starych betonowych barier na nowe.

 

Źródło: Gm. Gródek nad Dunajcem, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować