Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Druhowie z OSP w Gołkowicach Górnych otrzymali wysokiej jakości sprzęt

Druhowie z OSP w Gołkowicach Górnych otrzymali wysokiej jakości sprzęt

Druhowie z jednostki OSP w Gołkowicach Górnych mają od dziś na stanie nową motopompę i pompę zanurzeniową z agregatem. Sprzęt Komendantowi Gminnemu Związku OSP RP w Starym Sączu Pawłowi Banachowi i prezesowi jednostki w Gołkowicach Górnych Antoniemu Majewskiemu przekazał burmistrz Jacek Lelek.

 

Sprzęt ratownictwa został zakupiony w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

 

Jednostka OSP Gołkowice Górne została doposażona w motopompę półszlamową służącą do wypompowania wody z obiektów oraz terenów zalanych na skutek obfitych opadów deszczów, podtopień, uszkodzeń infrastruktury komunalnej i hydrotechnicznej oraz w pompę zanurzeniową z agregatem prądotwórczym zapewniającą dostarczenie wody bez wykorzystania samochodów gaśniczych m. in. poprzez wykorzystanie pompy i sztucznych zbiorników wodnych, z których jest pobierana woda do prowadzonych działań przetaczania wody na duże odległości.

 

Zakup współfinansowano ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości,  w kwocie 15 000,00 zł, wkład własny gminy 360,90 zł.

 

Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować