Druhowie z OSP w Paszynie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i promesę od starosty

30 września to ważna data dla strażaków z OSP w Paszynie. Tego dnia odebrali swój nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zwiększy ich możliwości i efektywność w akcjach ratowniczych. Nowy wóz to Renault D16 z napędem na cztery koła, który kosztował ponad milion złotych. Większość tej kwoty pochodziła z dofinansowania gminy Chełmiec.

Druhowie z OSP w Paszynie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i promesę od starosty

Nowy samochód został poświęcony podczas mszy św., w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, a także strażacy z innych jednostek OSP. Wśród gości byli m.in. Edward Siarka - Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Marek Kwiatkowski - starosta nowosądecki, Paweł Motyka - Komendant Miejski PSP, Paweł Szczygieł - dyrektor Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Robert Ślusarek - dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Starosta Kwiatkowski wręczył druhom promesę na 5000 złotych na dalszy rozwój OSP.


Prezes OSP Paszyn Wojciech Skrzypiec i naczelnik Edward Oleksy podziękowali wszystkim za wsparcie i zaprosili do obejrzenia nowego samochodu. Orkiestra Dęta z Mogilna zagrała kilka utworów na cześć strażaków. Była to radosna i uroczysta chwila dla całej społeczności Paszyna.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować