Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Drużyna Sandecji pokonuje Stal Stalową Wolę w drugiej kolejce rozgrywek

Drużyna Sandecji pokonuje Stal Stalową Wolę w drugiej kolejce rozgrywek

Drużyna Sandecji odniosła zwycięstwo nad Stalą Stalową Wolą w drugiej kolejce rozgrywek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Biało-Czarnych", którzy strzelili obie bramki po przerwie.

Pierwszego gola zdobył Dawid Szufryn, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i pokonał bramkarza rywali głową. Drugiego gola strzelił Radek Gołębiowski, który wykorzystał błąd obrony gości i znalazł się sam przed golkiperem Stali.


Wcześniej obie drużyny miały szanse na zdobycie bramki, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Największą okazję zmarnował Jakub Kowalski, który nie trafił z rzutu karnego w pierwszej połowie meczu.


Zespół pokazał się z dobrej strony, nie dał się zdominować przez Stal, która była faworytem tego meczu. Zespół wykazał się ambicją, charakterem, zaangażowaniem, determinacją i nie poddał się nawet w trudnych momentach. Świadectwem tego był gol Radka, który podwyższył wynik na 2:0, kiedy to Stal miała przewagę i naciskała na naszą bramkę. To był kluczowy moment meczu, który dał nam trzy punkty i dużo radości. Dla mnie to był bardzo ważny mecz, bo wiem, że jesteśmy w trudnej sytuacji i potrzebujemy punktów. Nie chcę jednak popadać w euforię, bo widzę też wiele błędów i niedoskonałości w naszej grze. Musimy nad tym pracować i poprawiać się z każdym tygodniem. Nie możemy się zadowolić jednym zwycięstwem, musimy być skoncentrowani na kolejnym meczu i przygotować się do niego jak najlepiej. To jedno zwycięstwo nie zmienia mojej obiektywnej oceny całej sytuacji - powiedział po meczu trener zespołu Sandecji, Łukasz Surma.


Składy:

Sandecja: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Mateusz Bartków (46' Piotr Kowalik), Dawid Szufryn, Kamil Słaby (79' Rastislav Václavik), Kamil Sobczak - Eryk Galara (46' Denis Potoma), Tomasz Kołbon, Kacper Talar (63' Mikołaj Kwietniewski), Radosław Gołębiowski - Jakub Wróbel (79' Mateusz Popiela).

Stal: Mikołaj Smyłek - Jakub Kowalski (46' Łukasz Seweryn), Jakub Banach (72' Piotr Rogala), Damian Oko, Damian Urban (72' Dominik Maluga), Arkadiusz Ziarko (63' Bartosz Pioterczak) - Jakub Górski (68' Dominik Kościelniak), Łukasz Soszyński, Michał Mydlarz, Kacper Chełmecki - Lucjan Klisiewicz.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować