Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Duża inwestycja w Marcinkowicach pnie się w górę

Duża inwestycja w Marcinkowicach pnie się w górę

Trwają prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Budynek został przykryty dachem kilka miesięcy temu – teraz fachowcy pracują wewnątrz obiektu.

Obecnie trwają roboty wykończeniowe w części socjalnej – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który sprawdzał dzisiaj postęp prac. – Niebawem będzie montowane wyposażenie w sportowej części budynku, robiona elewacja zewnętrzna oraz zagospodarowanie terenu. Podjęliśmy także decyzję o zmianie lokalizacji przystanku autobusowego przy drodze powiatowej w pobliżu nowego obiektu sportowego. To koszt 150 tysięcy złotych. Warto jednak wydać te pieniądze, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i osobom, które będą korzystały z hali.


Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).


Przypomnę, że dzięki naszym staraniom, mamy dofinansowanie do tych inwestycji – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych. W Marcinkowicach powstanie funkcjonalny kompleks sportowy z zapleczem.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować