Dwaj mieszkańcy powiatu gorlickiego zatrzymani za posiadanie narkotyków

W drugim tygodniu kwietnia bieżącego roku, gorliccy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem narkotyków. Mężczyzna, który miał przy sobie znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych – prawie 790 gramów, już usłyszał zarzuty. Jego dalszym losem zajmie się sąd. Ponadto zatrzymana została także kobieta za posiadanie podobnych substancji.

Dwaj mieszkańcy powiatu gorlickiego zatrzymani za posiadanie narkotyków

Dnia 9 kwietnia, w godzinach porannych, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez mieszkańca gminy Gorlice. W trakcie tych czynności znaleźli w pomieszczeniach użytkowanych przez 38-latka znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych, takich jak amfetamina i marihuana – łącznie prawie 790 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Postawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości tych substancji, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzny sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorlicach.

Dodatkowo, 11 kwietnia, policjanci z wydziału kryminalnego gorlickiej jednostki zatrzymali 51-letnią mieszkankę Gorlic. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nią, funkcjonariusze znaleźli łącznie 20 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i mefedronu. Kobiecie również przedstawiono zarzut posiadania tych substancji, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować