Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Dwaj nowi zawodnicy w Sandecji

Dwaj nowi zawodnicy w Sandecji

Michał Surzyn oraz Krzysztof Toporkiewicz dołączyli do zespołu na zasadzie wypożyczenia, do końca sezonu z opcją pierwokupu z występującej w PKO BP Ekstraklasie Jagiellonii Białystok.

18 - letni pomocnik Michał Surzyn pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Opolu, gdzie reprezentował barwy młodzieżowych zespołów FA Opole, Odry Opole oraz MOSiR Opole. W sezonie 2020/21 zadebiutował w Fortuna I lidze i w drużynie Odry zaliczył dziesięć występów na zapleczu Ekstraklasy.


Ubiegły sezon spędził już w Jagiellonii Białystok, gdzie Michał dostawał szansę w drugiej drużynie na poziomie 3. ligi. Młody zawodnik pojawił się na murawie 23 - krotnie, notując dwie bramki oraz jedną asystę.


Krzysztof Toporkiewicz pochodzi z Limanowej i dobrze zna Nowy Sącz, gdzie po występach w KS Tymbark bronił barw młodzieżowych drużyn Sandecji w latach 2011-2015. Kolejnymi jego przystankami były AKS SMS Łódź, Jagiellonia Białystok oraz Stomil Olsztyn (wypożyczenie).


Krzysztof na poziomie Ekstraklasy zadebiutował 15 grudnia 2019 w spokaniu Jagiellonii z Lechią Gdańsk i jak dotąd na najwyższym szczeblu rozgrywkowym uzbierał osiem występów.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować