Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Dzieci ze szkół powiatu gorlickiego uczyły się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu

Dzieci ze szkół powiatu gorlickiego uczyły się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu

W miesiącu lutym gorliccy policjanci realizowali w szkołach powiatu gorlickiego zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Działania te wpisywały się w założenia projektu „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie” i powiązane były z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w bieżącym roku obchodzony był 9 lutego.

Gorlicki policjant odpowiedzialny za profilaktykę społeczną wraz z dzielnicowymi realizowali przez cały miesiąc luty spotkania z dziećmi klas I–III. Zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego w kilkunastu szkołach, obejmując nimi kilkuset uczniów.


Dla starszych dzieci i młodzieży policjanci przygotowali konkurs plastyczny poświęcony zagrożeniom internetowym. Uczestnicy mieli do wykonania plakat lub ulotkę informacyjną związaną z bezpieczeństwem w Internecie. Konkurs ten został przeprowadzony w 6 szkołach podstawowych powiatu gorlickiego, a wzięły w nim udział: Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach, Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Binarowej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sękowej, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Łużnej, Szkoła Podstawowa w Bobowej.


Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy udział w nim ponad 200 uczniów. Wykonano wiele ciekawych i wymagających zaangażowania oraz wiedzy prac, które zostały wystawione na gazetkach szkolnych i prezentowane będą w Internecie. Ponad 100 uczestników konkursu otrzymało nagrody przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować