Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z wizytą w gorlickiej komendzie

12 kwietnia br., młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach miała okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Gorlicach.

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z wizytą w gorlickiej komendzie

Licealiści z gorlickiego „Kromera” po raz pierwszy zobaczyli komendę Policji od środka. Podczas wizyty zapoznali się ze specyfiką pracy policjanta oraz wydziałami funkcjonującymi w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. Gościom objaśniono strukturę organizacyjną jednostki oraz przybliżono zadania wykonywane przez policjantów w poszczególnych komórkach, takich jak prewencja, ruch drogowy, wydział kryminalny czy przestępczość gospodarcza. Detektywi, dzielnicowi, przewodnicy psów i technicy kryminalistyki opowiedzieli o swoich obowiązkach.

W trakcie prelekcji omówiono warunki, jakie musi spełnić kandydat do służby w Policji, oraz przebieg rekrutacji i kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Wyjaśniono także system szkolenia w Policji oraz ścieżki kariery zawodowej po przyjęciu do służby. Licealiści mieli okazję odwiedzić aulę jednostki, pokój z lustrem weneckim, pomieszczenia aresztów oraz strzelnicę, słuchając z zainteresowaniem informacji o codziennych czynnościach policjantów w tych miejscach.

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do zorganizowanych wizyt w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. To doskonała okazja, aby poznać specyfikę pracy policjanta i porównać wyobrażenia z rzeczywistością. Może to pomóc w podjęciu decyzji o wstąpieniu w szeregi Policji i wykonywaniu tego trudnego, ale odpowiedzialnego i satysfakcjonującego zawodu.

Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować