Dzień Olimpijski w Gminie Grybów: Wartości, Olimpijczycy i Sportowa Rywalizacja

19 czerwca Gmina Grybów miała zaszczyt po raz drugi zorganizować Dzień Olimpijski, wykorzystując obiekty sportowe w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Dzień Olimpijski w Gminie Grybów: Wartości, Olimpijczycy i Sportowa Rywalizacja

Od 1948 roku 23 czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień Olimpijski, podczas którego celebrowane są wartości olimpijskie wśród dzieci i młodzieży. Te wartości, takie jak przyjaźń i dążenie do doskonałości, stanowią fundamenty sportu. Igrzyska olimpijskie są czasem pokoju i wzajemnego szacunku, które wyraża się poprzez współzawodnictwo. Zasada fair play podnosi naszą moralność i piękno sportu – o tym przypomnieli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Krużlowej Wyżnej, Emilia Pietruch i Ksawery Jędrusik, podczas Apelu Olimpijskiego.

Wydarzenie zgromadziło słynnych olimpijczyków, którzy zaszczycili społeczność gminną swoją obecnością. Wśród nich byli:

  • Pani Katarzyna Deberny, polska żeglarka, złota medalistka otwartych mistrzostw świata kobiet i Mistrzyni Europy.
  • Pani Maria Sajdak, polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni i wicemistrzyni świata.
  • Pan Jerzy Garpiel, polski szczypiornista, medalista Igrzysk Olimpijskich.
  • Pani Magdalena Grzywa, polska biathlonistka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.
  • Pani Krystyna Guzik, czterokrotna olimpijka, wicemistrzyni świata w biegu indywidualnym.
  • Pan Kazimierz Kmiecik, polski piłkarz i trener.
  • Pan Marian Sypniewski, polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie.

Ceremoniał olimpijski, prezentowany przez dzieci ze szkół Gminy Grybów, nadał wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Wszystko odbywało się w asyście Olimpijczyków.

Podczas uroczystości niesiono sztandary Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Flagi Unii Europejskiej oraz Flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Hymn Polski został odegrany przez orkiestrę z Ptaszkowej, a występ grupy dziecięcej Echo Jaworza z Ptaszkowej zapewnił oprawę artystyczną.

Po podniesieniu wszystkich flag zapalono znicz olimpijski, a Dzień Olimpijski poprowadził Pan Czesław Fluder, wieloletni działacz sportowy na rzecz polskiego biathlonu i narciarstwa, który został powołany do Komisji Sportu Młodzieżowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej wzięło udział około 700 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Grybów oraz niepublicznych przedszkoli. Wspólna sportowa rywalizacja i emocje towarzyszące zawodnikom na pewno pozostaną w pamięci na długo. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal oraz dyplom, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, dodatkowo medal za 1,2 i 3 miejsce.

W obchodach Dnia Olimpijskiego w Ptaszkowej wzięli również udział zaproszeni przez Wójta Gminy Grybów Jacka Migacza Samorządowcy, Parlamentarzyści, Kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy oraz Dyrektorzy szkół, dla których Gmina jest organem prowadzącym.

Więcej zdjęć tutaj.

Źródło: Gm. Grybów

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować