Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Dzień wśród koni: Uczniowie odwiedzili Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej

Dzień wśród koni: Uczniowie odwiedzili Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej

Dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czaczowie oraz Szkoły Podstawowej w Jamnicy spędziło dzień w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Uczniowie nie tylko mogli oswoić się z końmi, ale też spędzili czas wśród zwierząt hodowlanych i poznali tajniki jazdy konnej.

Dzieci zostały oprowadzone po mini zoo w Zakładzie Aktywności Zawodowej, mogły bliżej przyjrzeć się m.in. bażantom, ozdobnym kurom, a nawet zaprzyjaźnić się z bardzo towarzyskim osiołkiem, który zdecydowanie nie stronił od głaskania i robienia sobie zdjęć.


- W ramach odwiedzin w naszym zakładzie, dzieci mogą skorzystać z jazdy konnej, jak również z grilla i odwiedzić mini zoo. Serdecznie do nas zapraszamy - mówi Bartłomiej Krzeszowski, Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. 


Uczniowie przyjechali do Nawojowej już po godzinie 10, żeby najpierw swobodnie i dzięki przesympatycznym pracownikom zajrzeć niemalże w każdy kąt gospodarstwa, a następnie spróbować swoich sił w jeździe konnej. - Jazda konna jest nie tylko zdrowa dla mięśni, ale jeśli dzieci mają bardzo dobry kontakt z koniem, uspokajają się i stają bardziej otwarte- mówi Melanie, instruktor jazdy konnej. 


Nie mogło zabraknąć także drobnego poczęstunku, ponieważ po intensywnym czasie wśród zwierząt, uczniowie bardzo chętnie pożywili się kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą. 


Wycieczka nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.


- Jesteśmy bardzo wdzięczni Starostwu Powiatowemu za to, że nasz projekt został doceniony i dzięki temu możliwy był przyjazd tych młodych ludzi. Mogli oni pobyć wśród zwierząt, a szczególnie wśród koni, które mają bardzo pozytywny wpływ m.in. na rozwój emocjonalny człowieka – mówi Aneta Hasior-Mordarska z organizacji Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi. - Mam nadzieję, że takich wycieczek będziemy mogli zorganizować jeszcze więcej, ponieważ dzisiejsza wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej bardzo spodobała się uczniom z Czaczowa i Jamnicy. Liczę na to, że zapamiętają ją na długo – dodała Aneta Hasior-Mordarska. 


Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu w ramach konkursu "Zdrowe Sądeckie"


 Źródło: Materiały nadesłane do redakcji - Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować