Ekologiczna akcja w Gminie Podegrodzie

Gmina Podegrodzie włącza się ponownie w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (Green Week 2024). Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach od 3 czerwca do 7 czerwca 2024 roku i będzie poświęcona tematyce oszczędzania wody.

Ekologiczna akcja w Gminie Podegrodzie

Urząd Gminy Podegrodzie zpraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w spacerach w okolicach potoków i rzek, podczas których zachęca do zbierania porzuconych odpadów. Osoby, które dostarczą zużyte baterie lub przyniosą zdjęcia potwierdzające zebrane śmieci (każda reklamówka lub woreczek ma znaczenie) do tutejszego Urzędu, otrzymają drobne upominki za swoje zaangażowanie.

W ramach akcji działać będzie również Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Czystego Powietrza. Mieszkańcy zainteresowani wymianą kotła, termomodernizacją domu lub instalacją odnawialnych źródeł energii będą mogli uzyskać porady dotyczące starań o dofinansowanie oraz niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku. To świetna inicjatywa, która przyczyni się do ochrony środowiska i edukacji społeczności lokalnej!

Źródło: Gm. Podegrodzie

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować