Ekonomia społeczna w Małopolsce. VII posiedzenie Komitetu Rozwoju
W Krakowie odbyło się VII posiedzenie Małopolskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, które zgromadziło przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych oraz ekspertów. Wśród uczestników spotkania znalazł się m.in. Starosta Gorlicki Mirosław Waląg. Dyskusje skupiły się na przyszłości ekonomii społecznej, jej potencjale oraz zmianach w prawie, które mają wspierać rozwój przedsiębiorczości społecznej.
Starosta Waląg podkreślił znaczenie takich spotkań, zaznaczając, że to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń, ale także moment, w którym poszukiwane są efektywne rozwiązania dla dynamicznego rozwoju tej formy gospodarki. Jego zdaniem, dialog i współpraca w ramach takich wydarzeń są fundamentem budowy zrównoważonej i solidarnej gospodarki lokalnej.
Ekonomia społeczna, której rola w regionie rośnie, staje się kluczowym elementem dla budowania silniejszych wspólnot i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Dzięki takim inicjatywom Małopolska ma szansę na stworzenie nowoczesnej i trwałej struktury gospodarczej, opartej na wartościach współpracy i solidarności.
Źródło: Fot. Powiat Gorlicki
Komentarze