Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w prestiżowym konkursie

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko nominowana w prestiżowym konkursie

Zaprojektowana przez pracownię 55Architekci przestrzeń publiczna Enklawy przyrodniczej Bobrowisko, została nominowana w dziedzinie architektury współczesnej, do najbardziej prestiżowej w Europie nagrody EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award.

"Bobrowisko" wybrane zostało jako jeden z 20 projektów reprezentujących Polskę. Konkurencja jest naprawdę mordercza. Na tle gigantycznych pieniędzy i międzynarodowych zespołów projektantów z renomowanych biur "starosądecka" inwestycja może wydawać się skromna, ale broni się oryginalnością.


I tu można upatrywać szansy "Bobrowiska". W kategorii krajobrazowej mamy siedem nominacji i właściwie żaden projekt z tej grupy nie zbliża się nawet - jeśli chodzi o formę, pomysł i usytuowanie w przestrzeni - do tego, co zaproponowali Wojciech Świątek, Anna Szewczyk-Świątek i współpracująca przy projekcie Magdalena Caban.


Do konkursu zakwalifikowano ponad 449 prac architektonicznych z 279 miast i 41 krajów nie tylko z Unii Europejskiej, ale też z Tunezji, Armenii i Mołdawii. Obiekty zgłaszali niezależni eksperci, krajowe stowarzyszenia architektury i Komitet Doradczy ds. Nagrody UE.


Projekty zakwalifikowane do konkursu można obejrzeć tutaj.


Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować