Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” w Krynicy-Zdroju za nami. W zmaganiach uczestniczyła rekordowa liczba uczestników

W niedzielę zakończyła się czwarta edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy” w Krynicy-Zdroju, przyciągając rekordową liczbę prawie 1550 uczestników. Miłośnicy trailu rywalizowali na sześciu dystansach, a oprócz tego rozegrany został Superpuchar Małopolski oraz rodzinna rywalizacja o Puchar Lamy Belamy.

Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” w Krynicy-Zdroju za nami. W zmaganiach uczestniczyła rekordowa liczba uczestników

Festiwalowe zmagania rozpoczęły się piątkowego wieczoru od startu Piątki Małopolskiej, a już o godzinie 3 nad ranem ruszyli biegacze uczestniczący w Krynickiej Setce. Przez całą sobotę trwała pasjonująca rywalizacja na kolejnych festiwalowych dystansach: Arii Kiepury (60 km), Powrocie Nikifora Belmonte Pięknej Góry (40 km) oraz Słotwiny Arenie (20 km). Ostatnia zawodniczka przybyła na metę czterdzieści minut po północy.

W tym roku biegacze mieli do pokonania nie tylko dystans, ale również wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne z wysoką temperaturą i wilgotnością. Zwycięzcą Krynickiej Setki został Andrzej Witek, który ustanowił rekord czasu 8:50:57s., poprawiając dotychczasowy rekord sprzed dwóch lat o 15 minut. Na drugim miejscu uplasował się Artur Jendrych, a wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Republiki Czeskiej, Monika Stejskalova.

Oprócz zmagań sportowych, uczestników czekały liczne atrakcje, występy artystyczne, koncerty i stoiska gastronomiczne. Dla dzieci zorganizowano warsztaty ruchowe oraz biegi w ramach Słotwiny Areny Junior. Seniorzy również mieli okazję rywalizować w Towarzyskim Marszu Seniora.

Atmosfera krynickiego festiwalu przyciąga coraz więcej biegaczy nie tylko z Polski. Uzdrowisko Krynica-Zdrój, leżące pomiędzy pasmami Beskidów Sądeckiego i Niskiego, jest prawdziwą perłą Małopolski, zachwycającą swoim klimatem, wodami mineralnymi, kulturą i piękną przyrodą.Partnerem Głównym Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy” jest Województwo Małopolskie, a organizatorem Fundacja Na Ratunek w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju.

Źródło: UMWM


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować