Florynka. Pożar domu. Ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego

9 czerwca o godzinie 19.05 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Florynka zadysponowane zostały do działań w Florynce.

Florynka. Pożar domu. Ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w murowanym jednorodzinnym budynku mieszkalnym doszło do pożaru pomieszczenia znajdującego się na poddaszu. W budynku znajdowały się trzy osoby, które opuściły budynek o własnych siłach oraz nie uskarżały się na żadne dolegliwości.


Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczej i wejściu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną do budynku. Podano drugi prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia przez okno z drabiny nasadkowej.


Ustawiono wentylator oddymiający przed wejściem do budynku, a następnie otwarto wszystkie okna w celu jego przewietrzenia. Usunięto spalone elementy wyposażenia na zewnątrz budynku. Dokonano prac rozbiórkowych konstrukcji sufitu oraz ścian celem dogaszenia pomieszczenia.


Sprawdzono kamerą termowizyjną mieszkanie pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Po ugaszeniu i przewietrzaniu budynku sprawdzono go miernikiem wielogazowym. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad dwie godziny.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować