Fonoteka Powiatowa otrzymała kolejną perełkę muzyczną

Fonoteka Powiatowa otrzymała kolejną perełkę muzyczną. To płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Chóru Mieszanego „Zew Gór” z Łącka, który działa przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Nagrania zostały zarejestrowane w profesjonalnym studio PMDK.

Fonoteka Powiatowa otrzymała kolejną perełkę muzyczną
Chór „Zew Gór” to zespół o wysokim poziomie artystycznym i bogatej historii – podkreśla starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Swoim śpiewem upiększają wiele uroczystości i promują nasz region. Jestem dumny, że Fonoteka Powiatowa posiada tak cenny zbiór utworów w ich wykonaniu. To ważne, żeby pielęgnować i przekazywać dalej nasze muzyczne dziedzictwo.


Chór Mieszany „Zew Gór” powstał ponownie w 2014 roku z inicjatywy organisty Marcina Wnęka. W skład chóru wchodzą młodzi i starsi śpiewacy, którzy wykonują zarówno muzykę dawnych mistrzów, jak i współczesnych kompozytorów. Chór nawiązuje do tradycji przedwojennego chóru prowadzonego przez Tadeusza Moryto.


Płyta z kolędami i pastorałkami została przekazana do Fonoteki Powiatowej podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, w którym uczestniczyli m.in.: starosta Marek Kwiatkowski, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożena Mynarek i dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować