Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Funkcjonariusz KaOSG w Nowym Sączu - mł. chor. SG Paweł Niemiec - otrzymał odznaczenie od Ministra Zdrowia

Funkcjonariusz KaOSG w Nowym Sączu - mł. chor. SG Paweł Niemiec - otrzymał odznaczenie od Ministra Zdrowia

W uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia, funkcjonariusz Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu - mł. chor. SG Paweł Niemiec - otrzymał odznaczenie od Ministra Zdrowia.

 

Honorowym dawcą krwi jest od 14 lat. Przez ten czas uratował niejedno ludzkie istnienie. Oddał już ponad 24 litry krwi i obecnie co 2 miesiące stale powiększa tę liczbę. Za szlachetną postawę wyrażoną wieloletnim oddawaniem krwi, został uhonorowany przez Ministra Zdrowia najwyższym odznaczeniem dla krwiodawców: „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

 

Mł. chor. SG Paweł Niemiec od 2006 roku jest związany z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu. Początkowo odbywał zasadniczą służbę wojskową w Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej, a następnie już jako zawodowy funkcjonariusz, kontynuował przygodę z mundurem w sądeckiej komórce reprezentacyjnej. Od 2016 roku pełni służbę w Wydziale do spraw Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

 

To obecnie piąty, czynny funkcjonariusz Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu, który otrzymał najwyższe wyróżnienie dla krwiodawców. Wszyscy wyróżnieni to członkowie działającego przy Komendzie Oddziału – Klubu Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Obecnie, dzięki działalności klubu, potrzebujący otrzymują kilkadziesiąt litrów krwi rocznie. Od 1991 do 2020 r. uzyskano od członków klubu dla pacjentów około 1 500 litrów krwi pełnej i jej składników. Dużym wydarzeniem w życiu klubu był 25 września 2003 r. i pierwsza akcja poboru krwi w sali prób Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W latach 2003 – 2019 odbyły się trzydzieści cztery takie akcje, w których 1 172 krwiodawców (w większości funkcjonariuszy Straży Granicznej) oddało potrzebującym łącznie 527 litrów bezcennego leku.

 

Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować