Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Galeria obrazów w sali obrad Starostwa Powiatowego

Galeria obrazów w sali obrad Starostwa Powiatowego

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Krzysztofem Rodakiem – autorem prac, które można obejrzeć w wyremontowanej i oddanej do użytku sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Wystawa została wyeksponowana na jednej ze ścian sali obrad. Przedstawia zabytkowe obiekty sakralne znajdujące się na terenie Powiatu Nowosądeckiego.


Te prace powstały w ramach projektu mającego na celu rozwój świadomości kulturowej, historycznej i społecznej mieszkańców lokalnych społeczności Sądecczyzny oraz zaprezentowanie tego bogactwa szerszemu gronu odbiorców – mówił Krzysztof Rodak. – Chcę za ich pomocą rozbudzić zainteresowanie przeszłością wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci i młodzieży oraz zachęcić do zapoznawania się z miejscową historią i tradycją.


W dzisiejszym spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, autor prac Krzysztof Rodak, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina oraz Justyna Tokarczyk - dyrektor Biura Promocja i Współpracy z Organizacjami pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Warto wiedzieć:

Krzysztof Rodak to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, architekt, projektant wnętrz, współlaureat konkursów architektonicznych krajowych i zagranicznych; jeden z architektów w zespole, który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na zabudowę terenów wystawy światowej EXPO 95 w Wiedniu. Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem sztalugowym i ściennym. Od roku 1994 prowadzi własną firmę: „Pracownia Grafiki i Architektury Krzysztof Rodak”. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W zaciszu pracowni próbuje utrwalać ulotność stanów ducha, uczuć, emocji, nie ograniczając się do jednej techniki czy wybranego stylu. W swojej twórczości posługuje się wieloma tradycyjnymi technikami graficznymi i malarskimi, między innymi jego ulubioną akwarelą. Maluje i rysuje zarówno abstrakcje jak i realistyczne krajobrazy, portrety i akty. Od 2014 roku współpracuje z konserwatorami zabytków tworząc lub odtwarzając dekoracje malarskie we wnętrzach historycznych budowli. Tworzy również własne kompozycje malarskie na ścianach współczesnych budynków prywatnych i publicznych. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach i warsztatach malarskich oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, m.in. w Korei, Niemczech, Szwajcarii i Monako.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować