Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Gmina Chełmiec: Strażacy ochotnicy z promesami

Gmina Chełmiec: Strażacy ochotnicy z promesami

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dzisiaj promesy dla kilku ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy Chełmiec. Okazją był Zjazd Oddziału Gminnego OSP w Niskowej.

Druhowie zwrócili się do starosty o dofinansowanie zakupu m.in.: kamery termowizyjnej, węży gaśniczych, defibrylatora AED, zasysacza liniowego, rozdzielacza kulowego, wytwornicy piany i prądownicy pianowej.


Promesy otrzymały w tym roku: OSP Klęczany, OSP Paszyn, OSP Librantowa i OSP Krasne Potockie - w sumie to 18 tysięcy złotych. Natomiast kwota dofinansowania kilkudziesięciu OSP w tym roku z budżetu Powiatu Nowosądeckiego to 155 tysięcy złotych.


Strażacki sprzęt szybko się zużywa, więc co roku staramy się dofinansowywać zakupy potrzebnych elementów wyposażenia - mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Strażacy wyjeżdżają nie tylko do gaszenia pożarów, ale coraz częściej do wypadków drogowych. Ratują życie i mienie mieszkańców Sądecczyzny, ale też turystów. Są niezastąpieni i zawsze można na nich liczyć. Dziękuję za waszą służbę i życzę niegasnącego zapału w wykonywaniu tak trudnych i odpowiedzialnych zadań.


Podczas spotkania wręczono także odznaczenia strażackie. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka oznaczył Odznaką Honorową "Zasłużony dla pożarnictwa Ziemi Sądeckiej" druha Stanisława Kożucha i druha Józefa Głoda. Odznakę "Strażak wzorowy" otrzymali natomiast druhowie: Sławomir Bochenek i Michał Mika.


W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, st. bryg. Paweł Motyka - zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu oraz druhny i druhowie wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Chełmiec.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować