Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

Gmina Jodłownik z dofinansowaniem na odbudowę dróg gminnych w miejscowościach Pogorzany i Mstów

Gmina Jodłownik z dofinansowaniem na odbudowę dróg gminnych w miejscowościach Pogorzany i Mstów

Tegoroczne lato było bardzo niespokojne w Małopolsce. Ulewne deszcze, które występowały od maja do lipca, uszkodziły w kilkudziesięciu małopolskich samorządach infrastrukturę komunalną. Polski rząd przychodzi z pomocą. Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią już drugi raz w tym roku Małopolska otrzymała środki finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

W rezultacie wniosku wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, złożonego do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, małopolskim samorządom zostały przyznane środki finansowe w wysokości 10 440 000 zł na realizację w 2020 roku zadań związanych z remontem lub odbudową obiektów komunalnej infrastruktury technicznej uszkodzonej w 2020 roku.

 

W ramach przyznanych środków dofinansowaniem zostanie objętych 37 zadań:

  • 34 zadania realizowane przez 21 gmin na kwotę 9 750 000 zł,
  • 3 zdania realizowane przez 2 powiaty na kwotę 690 000 zł.

 

Zadanie, które otrzyma najwyższe dofinansowanie, zrealizuje gmina Zakliczyn. Będzie to remont drogi gminnej w miejscowości Słona. Na tę inwestycję gmina otrzyma 720 000 zł. Środki o łącznej wartości 770 000 zł trafią do gminy Jodłownik z przeznaczeniem na odbudowę dróg gminnych w miejscowościach Pogorzany i Mstów.

 

Przypomnijmy, że w czerwcu 2020 roku Małopolska otrzymała już ponad 9,5 miliona zł na dofinansowanie pięciu zadań z zakresu usuwania skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Trzem małopolskim powiatom przyznano dofinansowanie na realizację zadań dotyczących stabilizacji osuwisk. Środki trafiły również do Województwa Małopolskiego na dofinansowanie realizacji 2 zadań w zakresie wykonania studium wykonalności dla zadania związanego z zabezpieczeniem osuwisk oraz wykonaniem dokumentacji projektowo-budowlanej.

 

Do tej pory w 2020 roku z budżetu państwa Małopolsce zostały przyznane środki z rezerwy celowej dla 27 samorządów na realizację 42 zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w łącznej wysokości 19 962 838 zł.

 

Źródło: MUW, Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować