Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wędrowali „Śladami Bohaterów” – wernisaż wystawy poprojektowej w PCIT w Limanowej

W Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej 7 czerwca 2023 r. odbył się wernisaż wystawy „Śladami Bohaterów”. To efekt projektu realizowanego przez Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” i Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej przy wsparciu Powiatu Limanowskiego.

Wędrowali „Śladami Bohaterów” – wernisaż wystawy poprojektowej w PCIT w Limanowej

Spotkanie poprowadził Mateusz Pietrzak, Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej. Wzięli w nim udział goście zaproszeni z tej okazji: dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach warsztatowych pod kierunkiem Małgorzaty Górki – organizatorki Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale” w Pisarzowej i ich opiekunowie, a także przedstawiciele instytucji: Robert Kowalski, Kierownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie – Delegatura w Nowym Sączu, Jacenty Musiał, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, Karol Wojtas – historyk, regionalista i Wojciech Korabik, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa. Obecni byli również przedstawiciele samorządów: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut. Złożyli oni życzenia, gratulacje i podziękowania dla organizatorki Warsztatów „Czerwone Korale” Małgorzaty Górki i wszystkich uczestników projektu oraz ufundowali słodki poczęstunek.


Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie wystawy w mini galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, poczęstunek dla najmłodszych i czas na rozmowy i wymianę doświadczeń.


Projekt „Śladami Bohaterów” miał na celu pielęgnowanie pamięci o bohaterach i wydarzeniach historycznych oraz poznawanie dziejów regionu poprzez losy postaci zasłużonych dla Ziemi Limanowskiej i Ojczyzny. W ramach projektu zorganizowano wyjazdy edukacyjne najmłodszych m.in. do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej oraz Izby Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK im. Kpt. Juliana Krzesickiego w Słopnicach. Wystawa „Śladami Bohaterów” prezentuje fotograficzną dokumentację tych spotkań i wspólnie spędzonego czasu.


Wystawa jest dostępna do zwiedzania w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do 29 czerwca br.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować