Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniGmina Kamionka Wielka otrzymała kolejne środki z FDS na remonty dróg

Gmina Kamionka Wielka otrzymała kolejne środki z FDS na remonty dróg

Gmina Kamionka Wielka pozyskała kolejne środki zewnętrzne na remont dróg gminnych. W ogłoszonej liście zadań powiatowych i gminnych zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów, przeznaczonych do dofinansowania w 2020 roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, została ujęta droga „Styrek” w miejscowości Mszalnica. Koszt planowanej inwestycji to ponad milion złotych, przy dofinansowaniu w kwocie ponad 630 tys. zł.

 

Jest to kolejna dotacja uzyskana ze środków zewnętrznych w celu poprawy infrastruktury drogowej na terenie gminy. Należy przypomnieć, iż na ostateczne zatwierdzenie czekają jeszcze wnioski złożone  w ramach FDS o dofinansowanie na rok 2021. Są one związane z remontem dwóch kluczowych dróg, które w ostatnim czasie dały się mocno we znaki mieszkańcom gminy a mianowicie: droga „Popardowa” w miejscowości Kamionka Mała oraz droga „Pod Kunów” w miejscowości Jamnica.

 

Aktualnie dobiega końca remont drogi gminnej o nazwie Mystków – Jamnica, w miejscowości Mystków, a lada dzień ruszą prace budowlane na drodze Oracze - Kruczki Dolne – Doliny w miejscowości Mszalnica, które zostały dofinansowane ze środków powodziowych Województwa Małopolskiego.

 

Źródło: Gm. Kamionka Wielka, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować