Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Gmina Korzenna: Będzie remont dróg w Siedlcach i w Niecwi

Gmina Korzenna: Będzie remont dróg w Siedlcach i w Niecwi

Kolejne dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała gmina Korzenna. Wsparcie pozwoli na realizację dwóch inwestycji w Siedlcach i w Niecwi.

Bardzo dziękuję wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie, że dostrzegł nasze potrzeby i nasz wniosek zyskał akceptację – podkreśla Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna.


Dofinansowanie pozwoli na remont dwóch dróg. W Siedlcach zmodernizowany zostanie odcinek o długości blisko 1 km w okolicy cmentarza. Jezdnia zostanie poszerzona do 5 metrów, wykonane zostanie odwodnienie i pobocza, a także oświetlenie. Pomoc z budżetu państwa sięgnie w tym przypadku kwoty 1,1 mln zł i wystarczy na pokrycie 70 procent kosztów.


Z kolei w Niecwi remont obejmie wymianę nawierzchni na odcinku drogi prowadzącej do Lipnicy Wielkiej o długości około 1,1, km. Dofinansowanie wyniesie w tym przypadku prawie 640 tys. zł, co pozwoli sfinansować także 70 procent ogólnych kosztów.


Przetarg na obie inwestycje zostanie ogłoszony niezwłocznie. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, to drogi powinny być wyremontowane w tym roku.


Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin w 2021 roku na realizację 274 zadań wyniesie ponad 287 mln zł. Na zadania jednoroczne, takie jak inwestycje w naszej gminie, przeznaczono ponad 139 mln zł, co pozwoli na realizację 167 inwestycji.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować