Gmina Korzenna: Dzikie wysypisko przy stadionie. Policja szuka sprawców

Na dzikie wysypisko śmieci natrafiano w Siedlcach przy stadionie L:KS Łęka. Wiele wskazuje na to, że to pozostałości po urządzanych tam piknikach. O sprawie powiadomiono policję.

Gmina Korzenna: Dzikie wysypisko przy stadionie. Policja szuka sprawców

W wysokiej trawie nieopodal boiska i placu zabaw najprawdopodobniej od dłuższego czasu porzucano opakowania po napojach i produktach żywnościowych. Ilość zgromadzonych tam odpadów jest tak duża, że – jak oszacowano – wypełnią one zapewne całą jedną śmieciarkę.


Wiele wskazuje na to, że za ekologicznym wandalizmem kryją się uczestnicy urządzonych tam pikników i spotkań towarzyskich. Teren i jego infrastruktura (wiaty, miejsca do siedzenia) sprzyjają organizacji w tym miejscu tego rodzaju wydarzeń.


Niestety, ich uczestnicy zamiast zabrać odpady ze sobą i pozbyć się ich legalnie, pozastawiali je na miejscu. W efekcie urokliwe miejsce stało się dzikim wysypiskiem śmieci.


Ktokolwiek może udzielić informacji pomocnych w ustaleniu sprawców tego wykroczenia, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami posterunku policji w Korzennej.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować