Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

To nie koniec remontów dróg – powiat planuje kolejne jeszcze w 2019 r.

To nie koniec remontów dróg – powiat planuje kolejne jeszcze w 2019 r.

Prace remontowe na drogach powiatowych przebiegają zgodnie z harmonogramem. Środki finansowe z uzyskane przez samorząd powiatowy pozwolą na kontynuowanie prac i rozpoczęcie kolejnych remontów. 

 

W ostatnich tygodniach w obrębie powiatu nowosądeckiego zakończyły się takie inwestycje, jak przebudowa drogi powiatowej Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina, a także budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz – Florynka w miejscowości Binczarowa. Zakończono również budowę chodnika w Lipnicy Wielkiej i Mogilnie, w ramach współpracy z gminą Korzenna. 

 

Końca dobiegła przebudowa mostu w Moszczenicy Niżnej. To jednak nie koniec remontów dróg w powiecie nowosądeckim. Właśnie rozstrzygnięte zostały przetargi na kolejne roboty drogowe. Według informacji podanych przez samorząd powiatu wspólnie z gminą Łososina Dolna zostanie zrealizowana inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej we Wronowicach, łącznie ze skrzyżowaniem. 

 

Inne planowane inwestycje to przebudowa drogi powiatowej i budowa chodnika w Łabowej oraz budowa chodnika w Siołkowej. Jednocześnie samorząd powiatowy planuje wykonanie aktywnej informacji wizualnej na przejściach dla pieszych w miejscowościach Korzenna, Tęgoborze i Podegrodzie.

 


Dodatkowo, niektóre inwestycje drogowe (np. remonty dróg powiatowych w Marcinkowicach, Rdziostowie i Chełmcu, Gródku oraz Żeleźnikowej Małej i Żeleźnikowej Wielkiej) będą realizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Remonty dróg w Trzetrzewinie i Podrzeczu będą z kolei realizowane poprzez uzyskanie dofinansowania w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować