Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Gmina Korzenna przystąpiła do SIM. Powstanie kilkadziesiąt tanich mieszkań na wynajem

Gmina Korzenna przystąpiła do SIM. Powstanie kilkadziesiąt tanich mieszkań na wynajem

Do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska przystąpiła gmina Korzenna. Jej głównym celem jest budowa mieszkań pod wynajem. Kilkadziesiąt z nich będzie na terenie gminy.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 16 gmin z całej Małopolski. Obok gminy Korzenna do spółki przystąpiły także gminy: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice i Zakliczyn.


Każda z nich otrzymała po 3 mln zł z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, a pieniądze na budowę mieszkań będą pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Gminy wniosą do spółki aport w postaci działek budowlanych. W przypadku gminy Korzenna będzie to działka w Korzennej na północny-wschód od dworu nad składem budowlanym.


Mieszkania w formie zabudowy szeregowej będą miały powierzchnię wynoszącą około 50 m², która pozwoli utrzymać stosunkowo niskie koszty wynajmu. Oferta adresowana będzie do osób rozpoczynających samodzielnie życie, nie posiadających zdolności kredytowej niezbędnej do zakupu mieszkania na wolnym rynku. Opcjonalnie będzie możliwie wykupienie mieszkania na własność.


Gmina przystąpiła do inicjatywy w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tereny budowlane. – Zainteresowanie jest duże, ale nie wszystkich stać od razu na własny dom. Oferta mieszkań na wynajem dla części osób może być dobrym rozwiązaniem. Doświadczenia prywatnych inwestorów pod tym względem są na naszym terenie dobre – komentuje Krzysztof Ogorzałek, zastępca wójta.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować