Gmina Korzenna: Złożono pięć ofert na odbudowę jednej z dróg gminnych

Pięć ofert złożono w przetargu na odbudowę dwóch części drogi gminnej Łęka Wykop – Koniuszowa – Mogilno. Decyzja o wyłonieniu wykonawcy zapadnie po analizie złożonych propozycji.

Gmina Korzenna: Złożono pięć ofert na odbudowę jednej z dróg gminnych

W budżecie gminy zaplanowano na realizację tej inwestycji ponad 3 mln 433 tys. zł. Wszystkie oferty złożone przez uczestników przetargu przekraczają tę kwotę. Najtańsza opiewa na niespełna 3,5 mln zł, zaś najdroższa przekracza 4,2 mln zł.


Inwestycja, której dotyczy przetarg, obejmuje odbudowę dwóch odcinków drogi Łęka Wykop – Mogilno szkoła o łącznej długości ponad 1,8 km. Pierwszy odcinek rozpoczyna się w Koniuszowej przy skrzyżowaniu z drogą „Korzenna Świegocin- Mogilno Kawiory – Koniuszowa” i prowadzi w kierunku Mogilna. Ma 971 metrów długości. Drugi odcinek zaczyna się przy skrzyżowaniu z drogą „Koniuszowa Szkoła – Półrolki do Mogilna”, zaś jego koniec jest w miejscu połączenia z drogą powiatową Paszyn – Mogilno – Krużlowa.


W 2021 roku przeznaczone do odbudowy odcinki zostały uszkodzone wskutek obfitych opadów deszczu. Prace naprawcze polegać będą m.in. na wymianie nawierzchni, wykonaniu odwodnienia, poszerzeniu jednego z odcinków jezdni, a także na wykonaniu pobocza, hybrydowego oświetlenia ulicznego, oznakowania poziomego i pionowego.


Roboty powinny być ukończone w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.


Koszty inwestycji w dużej części zostaną pokryte z pozyskanego przez gminę dofinansowania w wysokości 2,7 mln zł.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować