Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2021 Do końca roku: 94 dni
Jakość Powietrza

Gmina Korzenna. Ruszyła budowa kilku odcinków dróg betonowych

Gmina Korzenna. Ruszyła budowa kilku odcinków dróg betonowych

Do 8 października powinny zakończyć się prace przy budowie kolejnych pięciu odcinków dróg na terenie gminy Korzenna, na które gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów rolnych.

 

Prace prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna aktualnie trwają. Zakończono już układanie nawierzchni betonowej na odcinku Lipnica Jeżówki o długości 200 metrów. Za około dwa tygodnie niezbędne dla związania betonu rozpocznie się wykonywanie poboczy, a zaraz potem droga zostanie oddana do użytku. Wczoraj rozpoczęły się także prace w Wojnarowej (odcinek „Do Winiarskich”) na krótkim odcinki o długości 60 m. W następnych dniach beton zostanie położony także w Koniuszowej („koło Ruchałów i Kogutów)”), Mogilnie (Mogilno Łąki) i Siedlcach (Zagórze Wielkie).

 

W sumie wybudowanych zostanie około 800 m dróg betonowych, stanowiących m.in. dojazd do pól. Długość wykonywanych odcinków wynika z uwarunkowań praktycznych. Niektóre odcinki prowadzą do skrzyżowań, inne są dokończeniem poprzednio realizowanego etapu. Koszty z tym związane wyniosą blisko 280 tys. zł, a dofinansowanie z FOGR to prawie 140 tys. zł.

 

Gmina od lat sięga po wsparcie z FOGR modernizując drogi na terenie wszystkich sołectw prowadzące przede wszystkim do pól, ale stanowiące równocześnie wygodne połączenie wewnątrz sołectw i pomiędzy nimi. Dzięki pieniądzom z zewnętrznego funduszu, pozwalającego sfinansować połowę kosztów,  zasadniczo zwiększa się zakres realizowanych prac.

 

Źródło i fot. Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować