Gmina Limanowa z dofinansowaniem na doposażenie Świetlic Wiejskich w Siekierczynie oraz w Sowlinach

Nowe wyposażanie otrzymają świetlice wiejska w Siekierczynie oraz Sowlinach. To efekt złożonego przez gminę Limanowa wniosków w ramach konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2024" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Gmina Limanowa z dofinansowaniem na doposażenie Świetlic Wiejskich w Siekierczynie oraz w Sowlinach

W ramach wyposażenia gmina zakupi dla Sowlin rolety, drukarkę oraz laptopa dla Siekierczyny krzesła, stoły, zastawę stołową oraz karnisze, firany i zasłony. 

Wartość całego zadania to ponad 60.000,00 zł , a dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego to 40 000,00 zł.

Brakującą kwotę gmina Limanowa dołoży z własnego budżetu.

Warto nadmienić,  że gmina otrzymała maksymalna możliwą kwotę dofinansowania w w/w konkursie i jest to już 3 dotacja na wyposażenie świetlic wiejskich. Wcześniej gmina otrzymała dotację na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Pisarzowej oraz Pasierbcu. 

Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa nie ukrywa zadowolenia z kolejknych pozyskanych środków :

" Z ogromną radością i wdzięcznością przyjąłem informację o wsparciu finansowym, które pozwoli nam zrealizować projekt doposażenia naszych świetlic wiejskich.

Dzięki pozyskanym środkom uda nam się zakupić nowe meble, sprzęt multimedialny, i wiele innych elementów, które uczynią spotkania mieszkańców jeszcze bardziej inspirującymi i przyjemnymi. Świetlice to miejsca, w których mieszkańcy, sołtysi Koła Gospodyń Wiejskich spędzają czas, rozwijają się i tworzą trwałe więzi społecznościowe. Wsparcie nie tylko pomoże dostosować przestrzeń do naszych potrzeb, ale również otworzy przed nami nowe możliwości i pomysły na rozwijanie lokalnych inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. 

Ponadto pragnę poinformować, że Świetlicę Wiejską w Sowlinach czeka generalny remont ze środków, o które będziemy aplikować do Lokalnej Grupy Działania jeszcze w tym roku " 

" ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W RAMACH KONKURSU PN " MAŁOPOLSKIE ŚWIETLICE WIEJSKIE 2024"

Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować