W Gminie Limanowa zmodernizują i doposażą stołówki szkolne w pięciu placówkach oświatowych

W związku z realizacją programu „Posiłek w szkole i w domu” Gmina Limanowa podpisała umowy z firmami budowlanymi, które będą odpowiedzialne za modernizację i wyposażenie stołówek szkolnych w pięciu placówkach oświatowych.

W Gminie Limanowa zmodernizują i doposażą stołówki szkolne w pięciu placówkach oświatowych

Umowy zostały zawarte w Urzędzie Gminy Limanowa 1 sierpnia 2023 r. przez Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta oraz przedstawicieli firm Marian Sułkowski STAM-BUD Zakład Ogólnobudowlany i Jan Wojtas Usługi Ogólnobudowlane. W uroczystości podpisania umów uczestniczyli również Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej i Agata Marcisz – specjalista ds. zamówień publicznych.


Gmina Limanowa otrzymała najwyższe wsparcie finansowe spośród wszystkich samorządów w Małopolsce dzięki staranności i rzetelności przygotowanych wniosków oraz zaangażowaniu władz gminy. Dzięki temu możliwa będzie poprawa warunków żywieniowych uczniów i zapewnienie im zdrowych i smacznych posiłków.


Zakres zamówienia obejmuje remonty i wyposażenie kuchni, jadalni i zaplecza w pięciu szkołach. Całkowity koszt wynosi 619 772,00 zł brutto, z czego 400 000,00 zł pochodzi z dofinansowania rządowego w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.


Termin realizacji wszystkich zadań to 30 września 2023 r. Gmina Limanowa otrzymała środki z tego programu po raz trzeci.


Wartość realizowanego zadania z podziałem na szkoły:

  • Szkoła Podstawowa w Młynnem – 106 494,46 zł,
  • Szkoła Podstawowa w Mordarce – 153 980,39 zł,
  • Szkoła Podstawowa w Pisarzowej – 111 946,21 zł,
  • Szkoła Podstawowa w Rupniowie – 108 459, 40 zł,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi – 138 891,54 zł.


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować