Gmina Łososina Dolna z dofinansowaniem na kolejne inwestycje

Dzięki staraniom gminy Łososina Dolna pozyskano aż 3 000 000,00 zł rządowego wsparcia na dofinansowanie inwestycji w gminie.

Gmina Łososina Dolna z dofinansowaniem na kolejne inwestycje

Dzięki tym środkom oraz środkom z budżetu gminy zostaną zrealizowane takie zadania jak:

1. Modernizacja energetyczna części budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Łososina Dolna - dofinansowanie w wysokości 2 000 000,00 zł w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego zadania planuje się wykonać modernizację energetyczną części budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Łososina Dolna. W zakresie przedmiotowej inwestycji planuje się wykonać m. in.: montaż instalacji PV dedykowanych dla budynków, docieplenie stropu poddasza, ścian zewnętrznych, wymianę na nowoczesne oprawy ze źródłami światła typu LED, wymianę kotłów gazowych. Zamierzona inwestycja przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków oraz produkcję energii z paneli fotowoltaicznych.

2. Remont, modernizacja lub odbudowa dróg na terenie gminy Łososina Dolna - dofinansowanie 1 000 000,00 zł w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego zadania planuje się wykonać remont, modernizacje lub odbudowę dróg na terenie gminy Łososina Dolna. Prace będą wykonywane na kilku odcinkach dróg. Roboty drogowe polegać będą w szczególności na poprawie stanu technicznego dróg poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej lub betonowej wraz z pozostałą infrastrukturą drogową.


To kolejne środki finansowe pozyskane z programu Polski Ład. To spore kwoty, które przeznaczymy na inwestycje w modernizację energetyczną budynków gminnych, w odnawialne źródła energii czy wymianę oświetlenia na efektywne i energooszczędne oraz inwestycje w remont, modernizacje lub odbudowę dróg. W sumie na te inwestycje pozyskaliśmy 3 mln złotych - mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.


Warto podkreślić, że w ramach tego rozdania środków z Polskiego Ładu pozyskaliśmy prawie 6 mln złotych na budowę sali gimnastycznej i części socjalno-edukacyjnej wraz z wyposażeniem przy Szkole Podstawowej im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych - dodaje wójt gminy.


Tak duże kwoty pozyskane w tym roku z Polskiego Ładu, to niewątpliwe ogromny sukces, z czego bardzo się cieszę, bo przecież inwestycje te są konieczne. Działamy kompleksowo i wieloaspektowo bowiem inwestujemy w wodociągi, kanalizację, oczyszczalnie ścieków, modernizację i remonty dróg, zdrowie, oświatę czy bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby naszym mieszkańcom żyło się po prostu lepiej. Co więcej, inwestujemy z myślą nie tylko o obecnych, ale i przyszłych pokoleniach. Inwestycje te wpływają na ogólny rozwój gminy, aktywizują lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim przyczyniają się do wzrostu standardu i poziomu życia mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają moje działania – dodaje gospodarz.


Źródło: Gm. Łososina Dolna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować