Gorliccy funkcjonariusze posprzątali cmentarz z okresu I wojny światowej

W dniu 21 października 2022 r., z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, w ramach akcji prowadzonej od kilku lat przez Klub Górski „Orły” działający przy Komendzie Stołecznej Policji, przeprowadzono sprzątanie cmentarza z okresu I wojny światowej w Blechnarce. W pracach brali udział przedstawiciele funkcjonariuszy i pracowników gorlickiej Policji.

Gorliccy funkcjonariusze posprzątali cmentarz z okresu I wojny światowej

W ostatni piątek, 21 października br., kilkunastu funkcjonariusz i pracowników Policji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach mł. insp. Dorotą Tokarz udało się na cmentarz z okresu I Wojny Światowej w Blechnarce, aby posprzątać znajdujące się tam groby. Cmentarz nr 49 położony jest w terenie leśnym, w pobliżu granicy polsko – słowackiej.


Z terenu cmentarza usunięto połamane gałęzie, opadające liście oraz skoszono zbyt wysokie zarośla i trawy. Obiekt cmentarza już od kilku lat znajdował się pod opieką funkcjonariuszy z Uścia Gorlickiego, którzy dbali o porządek tego miejsca. Obecnie patronat nad cmentarzem przejęła Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach wraz z Posterunkiem Policji w Uściu Gorlickim.


Akcja sprzątania cmentarza wpisuje się w działalność Klubu Górskiego „Orły” działającego przy Komendzie Stołecznej Policji, którego członkowie od kilku lat w wolnym czasie odwiedzają teren beskidu niskiego i porządkują rozsiane wśród wiosek i lasów cmentarze z okresu I Wojny Światowej angażując do tego lokalne instytucje i samorządy.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować