Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Gorliccy policjanci mają nowy radiowóz

Gorliccy policjanci mają nowy radiowóz

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowy samochód służbowy. Jest to pojazd oznakowany według nowego wzoru, które ma na celu poprawę widoczności radiowozu oraz łatwiejszą jego identyfikację.

Gorliccy policjanci w ostatnich dniach listopada 2022 roku otrzymali do dyspozycji nowy oznakowany radiowóz w zestawie z nowoczesną łodzią służbową, które zakupiono dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Zakupiony pojazd służbowy to oznakowany radiowóz typu SUV marki Seat z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów, do którego w zestawie dołączona jest także nowa łódź służbowa, ze specjalną lawetą do przewozu łodzi. Łódź z lawetą zostaną dostarczone do jednostki w późniejszym terminie. Nowy wzór oznakowania radiowozu poza srebrną barwą nadwozia i odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z białymi elementami odblaskowymi barwy białej stosowanymi do tej pory posiada nowe dodatkowe elementy oznakowania. Są to pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu pojazdu oraz kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu. Kolejna nowość to brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA” na dachu pojazdu. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone po to, aby radiowóz policyjny był lepiej widoczny i rozpoznawalny niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.


Zmiany w oznakowaniu radiowozów planowane były od dłuższego i stały się możliwe ponieważ 2 lutego 2022 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 stycznia 2022 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Zmiana ta, ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.


Nowy oznakowany pojazd służbowy zasili tabor Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, a w sezonie letnim wykorzystywany będzie do przewozu łodzi służbowej i pracy policjantów w sezonowym posterunku Policji nad jeziorem w Klimkówce. Nowy samochód i łódź przyczynią się do unowocześnienia taboru gorlickiej komendy i poprawią warunki pracy stróżów prawa.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować