Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Gorlice: 26-latek uciekał przed policjantami nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu quadem

Gorlice: 26-latek uciekał przed policjantami nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu quadem

26-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po sygnałach jakie wydawali policjanci przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Okazało się, że powodem ucieczki były brak ubezpieczenia i dopuszczenia pojazdu do ruchu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do interwencji doszło wczoraj (3 marca) około godziny 8.30 na ul. Wyszyńskiego w Gorlicach. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego quadem bez tablic rejestracyjnych i chcieli zatrzymać go do kontroli. Kierowca zignorował jednak dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Uciekając wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego przekraczając linię ciągłą, i zagrażając bezpieczeństwu pieszych poprzez wjeżdżanie na chodnik. Po kilkuminutowej ucieczce wjechał w zaułek, gdzie nie mógł już kontynuować jazdy.


Gdy policjanci zatrzymali mężczyznę, okazało się, że mieszkaniec Moszczenicy jest trzeźwy ale jego pojazd bez tablic rejestracyjnych był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.


Za szereg wykroczeń, których dopuścił się w czasie ucieczki odpowie przed sądem. Za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Źródło: KPPG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować