Groził wysadzeniem CPR w Krakowie. 52-latek zatrzymany przez policjantów z Łużnej

Policjanci z Posterunku Policji w Łużnej zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu groził, że wysadzi w powietrze Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie.

Groził wysadzeniem CPR w Krakowie. 52-latek zatrzymany przez policjantów z Łużnej

Mężczyzna dzwonił na numer alarmowy 112 i wygłaszał swoje groźby. Policjanci szybko ustalili miejsce, z którego były wykonywane połączenia i udali się na miejsce. Tam zastali pijanego sprawcę, który był właścicielem telefonu. Został on zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Jego telefon został zabezpieczony do dalszych czynności. Mężczyzna może odpowiadać za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, za co grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Policja przypomina i ostrzega, że tego typu żarty są nie tylko nieodpowiedzialne, ale i niebezpieczne. Wysyłają one fałszywy sygnał o zagrożeniu i angażują służby ratunkowe, które mogą być potrzebne w innych sytuacjach. Sprawcy fałszywych alarmów muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Policja nie będzie tolerować takich zachowań i będzie karać ich surowo.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować