Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Grupa PKL SA planuje reaktywację i rozwój całorocznego ośrodka turystycznego Wierchomla-Muszyna

Grupa PKL, która wygrała przetarg ogłoszony przez Gminę Muszyna-Zdrój, stanie się większościowym właścicielem spółki Muszyna SKI Sp. z o.o. To oznacza, że niebawem odbędzie się reaktywacja dawnego ośrodka narciarskiego z trasami dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Ośrodek w Muszynie będzie nie tylko uzupełniał ofertę Grupy PKL, ale także współpracował z sąsiednim ośrodkiem PKL na Jaworzynie Krynickiej.

Grupa PKL SA planuje reaktywację i rozwój całorocznego ośrodka turystycznego Wierchomla-Muszyna
Przejmujemy ośrodek Wierchomla-Muszyna w ramach strategii rozwoju Grupy PKL. Ośrodek ma duży potencjał turystyczny przez cały rok, a zimą będzie doskonałym uzupełnieniem oferty narciarskiej na Jaworzynie Krynickiej - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.


Ośrodek Wierchomla-Muszyna będzie atrakcyjny dla turystów i rodzin przez cały rok. Zimą będą mogli korzystać z tras narciarskich dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Reaktywacja ośrodka w miejscu przeznaczonym dla narciarstwa wpłynie także na zwiększenie atrakcyjności regionu i popularyzację tego sportu. Inwestycja Grupy PKL i PFR przewiduje budowę między innymi: wyciągów narciarskich, tras narciarskich i rowerowych, parkingów, punktów gastronomicznych i innej infrastruktury.


To ważny dzień dla Gminy i mieszkańców Muszyny. Mamy świetnego inwestora, który ma duże doświadczenie w branży turystycznej. Mamy nadzieję, że ośrodek PKL w Muszynie będzie nowoczesną i rodziną stacją narciarską zimą i świetnym miejscem na wakacje latem - mówi Jan Golba, Burmistrz Muszyny.


Inwestycja Grupy PKL pozwoli stworzyć razem z ośrodkiem PKL Jaworzyna Krynicka kompleks narciarski dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Obecnie trwa postępowanie UOKIK, które po pozytywnej decyzji zakończy proces przejęcia przez Grupę PKL.


Polskie Koleje Linowe (PKL) to lider branży turystycznej w Polsce, działający od ponad 85 lat. Spółka zarządzana jest przez fundusz inwestycji infrastrukturalnych, w skład którego wchodzi Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR). PKL obsługuje ośrodki w najpiękniejszych regionach kraju: w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach.


Wśród nich są takie atrakcje jak Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka czy Solina. PKL oferuje nie tylko przejazdy kolejkami linowymi, ale także komfortowe noclegi i smaczne posiłki w swoich obiektach. PKL dba o zrównoważony rozwój i ochronę przyrody, dlatego otrzymała prestiżowy znak „Made in Małopolska”.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji - Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować