Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Hala sportowa w LO w Starym Sączu - prace remontowe dobiegają końca

Hala sportowa w LO w Starym Sączu - prace remontowe dobiegają końca

Prace remontowe prowadzone w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu powoli dobiegają końca. Nie jest wykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku już na początku września, aby uczniowie od pierwszych dni nowego roku szkolnego mogli z niego korzystać. 

 

Informacje o planowanym zakończeniu robót budowlanych już przed rozpoczęciem roku szkolnego zostały przekazane przez wicestarostę nowosądeckiego Antoniego Koszyka. Samorząd powiatowy ubiega się o dotację z Ministerstwa Sportu, w celu pozyskania środków finansowych na wyposażenie hali sportowej w wymagany sprzęt. 

 

Hala sportowa będzie mała wymiary wynoszące 36 x 24 metry, zaplecze sanitarne, gdzie znajdą się prysznice i szatnie, a także część przeznaczoną dla widowni - trybuny na ponad 140 miejsc. Budynek zostanie połączony ze szkołą przejściem, dzięki któremu w okresie jesienno - zimowym uczniowie nie będą musieli wychodzić na zewnątrz budynku w strojach sportowych, aby dotrzeć do miejsca odbywania zajęć wychowania fizycznego. 

 

Wartość robót budowlanych zostałą oszacowana na kwotę 5 280 000 złotych. Efektem inwestycji będzie znaczna poprawa warunków do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego oraz zwiększenie możliwości rozwoju pasji sportowych wśród uczniów i promowania sportu. 

 

Źródło: Starostwo powiatowe Nowy Sącz, Fot. Piotr Piechnik

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować