I Małopolski Dzień dla Klimatu na starosądeckim rynku: Sadzonki drzewek rozeszły się jak ciepłe bułeczki

500 sadzonek drzew rozeszło się jak ciepłe bułeczki. Zainteresowanie I Małopolskim Dniem dla Klimatu zorganizowanym dzisiaj przez Powiat Nowosądecki, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Spotkanie odbywało się na starosądeckim Rynku pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Nie zabrakło na nim członków Zarządu: Edwarda Ciągło i Mariana Dobosza.

I Małopolski Dzień dla Klimatu na starosądeckim rynku: Sadzonki drzewek rozeszły się jak ciepłe bułeczki
Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem rozdawania sadzonek ustawiła się przy naszym stoisku kilkudziesięcioosobowa kolejka - mówi Joanna Jasnos, doradca ds. klimatu i środowiska Powiatu Nowosądeckiego. - Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego otrzymywali za darmo sadzonki buka, brzozy, jawora, lipy, grabu i sosny. Dodatkowo, dzieci i dorośli mogli się dowiedzieć w jaki sposób chronić klimat, dlaczego jest to takie ważne dla nas wszystkich i jaką rolę w działaniach ochronnych spełniają drzewa. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.


Zainteresowani mogli pozyskać informację o dostępnych dofinansowaniach i uchwale antysmogowej od ekodoradcy z gminy Stary Sącz, a ósmoklasiści - poznać zasady rekrutacji do popularnego "Leśnika" czyli Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Do ich dyspozycji pozostawał dyrektor Grzegorz Skalski i uczniowie, którzy pomagali w akcji rozdawania drzew i udzielali instrukcji, jak i gdzie należy je posadzić.


Wydarzenie było objęte patronatem honorowym starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i odbyło się w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP-EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować