Inauguracja obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Nowym Sączu

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia inauguracyjne XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Nowym Sączu.

Inauguracja obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Nowym Sączu

Przed południem, 8 maja br. odbędzie się spotkanie autorskie, warsztaty kreatywne dla dzieci oraz przedstawienie, które zakończą się wspólnym happeningiem o temacie „Biblioteka – miejsce na czasie” przed nowosądeckim Ratuszem.

Jeśli jesteście zainteresowani, oto informacje dotyczące zapisów:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Adres: ul. Lwowska 21

Telefon: 18 441 37 10, wew. 41

Godz. 8:30, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lwowska 21

Warsztaty kreatywne „Biblioteka – miejsce na czasie”. Podczas warsztatów dzieci przygotują duży napis/transparent, który zaprezentują podczas happeningu. Warsztaty przeznaczone dla dzieci z klas III.

Godz. 9:00, Ratusz, Rynek 1

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, autorką kilkudziesięciu poczytnych książek dla dzieci. Podczas spotkania najmłodsi poznają historie niezwykłych zwierząt z książek Pani Barbary Gawryluk: Baltica – psa, który płynął na krze, wiernego psa Dżoka i foczki Klifki. Temat zwierząt jest wśród najmłodszych zawsze aktualny i na czasie. Spotkanie będzie okazją, żeby poznać prawdziwe historie, czyli to, co się może zdarzyć każdemu…

Barbara Gawryluk – z wykształcenia filolog szwedzki, autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa. Od kilku lat prowadzi w Radiu Kraków przede wszystkim programy literackie, a wśród nich „Alfabet”, audycję autorską o książkach dla dzieci i młodzieży. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w 2010 r. za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu”. W 2012 r. książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Za książkę Mali bohaterowie nagrodzona została Międzynarodową Nagrodą organizacji EENA 112 Award. Autorka kilkudziesięciu przekładów szwedzkich książek dla dzieci, m.in. serii Martina Widmarka – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Order „Gwiazy Polarnej” nadany przez Króla Szwecji, wrzesień 2021.

Godz. 9:30, Pałac Młodzieży, Rynek 14

Przedstawienie „W Krainie Baśni”. Biblioteczna grupa teatralna „Leśne Duszki” zaprezentuje przedszkolakom efekty całorocznej pracy. Przedstawienie urozmaicone muzyką i śpiewem zabierze najmłodszych w zaczarowany świat baśni, tam, gdzie czas płynie zupełnie inaczej…

Plakat. Na jasnym, niebieskim tle białe obłoki. Na horyzoncie niebo łączy się z wodą. Pośrodku duża, jakby szklana książka. Książka i otoczenie przenikają się. Przed książką nieduża postać w długiej, czerwonej pelerynie z kapturem. Zwrócona do nas tyłem. Na plakacie białe napisy: Biblioteka - miejsce na czasie, XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-15 maja 2024 oraz logotypy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Azymut, IbukLibra PWN, MPLC, MOL, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Godz. 10:15, płyta Rynku, przed Ratuszem

Happening „Biblioteka – miejsce na czasie” uczestnicy wszystkich powyższych wydarzeń połączą siły i wezmą udział w kolorowym happeningu. Odtworzymy w rzeczywistości motywy pojawiające się na plakacie promującym tegoroczny, XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Uczestnicy utworzą kształt książki i rozwiną przygotowany wcześniej transparent. Pojawi się także tajemnicza postać w czerwonej pelerynie. Do udziału w happeningu zapraszamy także wszystkich chętnych. Ubierzcie się kolorowo!

Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować