Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

IX Polski Kongres Przedsiębiorczości

IX Polski Kongres Przedsiębiorczości

Rozwój, nowoczesność, przyszłość – pod takim hasłem rozpoczął się w poniedziałek w Krakowie dwudniowy cykl debat w ramach IX Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Partnerem Głównym wydarzenia jest Małopolska. W imieniu samorządu województwa uczestników przywitał wicemarszałek Józef Gawron.

Wicemarszałek witając przybyłych gości podkreślił, że Małopolska to miejsce, w którym tradycja, historia i kultura łączą się z innowacyjnością i nowymi technologiami. Przypomniał, że nasz region najczęściej kojarzony jest z atrakcjami turystycznymi, cennymi zabytkami, niezwykłymi tradycjami i pięknem przyrody, ale Małopolska to także prężnie rozwijający się region w samym środku Europy. Tworzą i pracują tu kreatywni ludzie, działają prężne krajowe i zagraniczne firmy, a liczne i prestiżowe uczelnie oraz laboratoria są miejscem powstawania nowoczesnych technologii i wynalazków.


Wiedząc to wszystko oczywistym jest, że Małopolska to świetne miejsce na takie spotkania, jak zaczynający się dzisiaj Kongres – podsumował Wicemarszałek.


IX edycja Kongresu

Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W ponad 20 panelach dyskusyjnych udział weźmie ponad 200 prelegentów i 2 tysiące uczestników. W Kongresie można wziąć udział stacjonarnie lub online. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na rolę samorządu w Polsce, biznes XXI wieku oraz nowe oblicze innowacyjnej nauki.


Dyskusje podczas wydarzenia dotyczyć będę także m.in. kierunków rozwoju samorządów, przyszłości polskich miast, przemysłu 4.0, odnawialnych źródeł energii, medycyny przyszłości, rynku nieruchomości czy nowoczesnych usług biznesowych. Rozmawiamy również o współpracy polsko-ukraińskiej oraz polsko-niemieckiej wymianie handlowej, a także nowych obliczach nauki. Kongresowi towarzyszyć będzie przestrzeń targowa, na której będzie można odwiedzić stoiska polskich i małopolskich firm, instytucji oraz samorządów.


Idea

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała 8 lata temu z inicjatywy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych. Drugi kongres również odbył się w Katowicach, ale kolejne edycje odbywały się już w innych województwach, a gospodarzami były ich stolice: Łódź, Lublin, Zielona Góra, Poznań i Olsztyn. W 2021 roku gospodarzem VIII edycji wydarzenia była stolica Małopolski – Kraków.


Program oraz rejestracja

Nadal można zarejestrować się do udziału w Kongresie. Można tego dokonać na stronie www.polskikongres.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować