Jak zarobić na sporcie i zdrowiu? MFE 2023 zakończony z rozmachem
W piątek, 22 listopada, zakończył się Małopolski Festiwal Ekonomii – wydarzenie, które przyciągnęło uwagę młodzieży i studentów z Nowego Sącza i okolic. Trwający od 18 do 22 listopada festiwal odbywał się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i zgromadził ponad dwa tysiące uczestników. Jego organizatorami byli Małopolska Agencja Rozwoju Edukacji Przedsiębiorczości i Innowacji (marepii.pl) oraz Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (ANS).
Wydarzenie podzielono na dni tematyczne, podczas których poszczególne wydziały ANS przygotowywały prezentacje, warsztaty i debaty, łącząc naukę z praktycznymi aspektami przedsiębiorczości. Ostatni dzień, będący jednocześnie kulminacją festiwalu, obfitował w podwójne wydarzenie organizowane na Kampusie sportowo-dydaktycznym ANS.
Pierwsza część dnia skupiła się na ekonomii sportu. Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie przygotował interesujące wykłady oraz panel dyskusyjny zatytułowany „Sportowiec jako własność. Jak można zarobić na sporcie?”. Dyskusja, moderowana przez mgr. Zbigniewa Małka, zgromadziła ekspertów związanych ze sportem i biznesem, w tym zawodników ekstraklasy, menedżerów i przedsiębiorców. Rozważano m.in. organizację wydarzeń sportowych jako źródło dochodów czy perspektywy zarobkowe sportowców i ich menedżerów.
Drugą część dnia zorganizował Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, koncentrując się na zawodach medycznych i ich roli w gospodarce. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji na temat skuteczności biznesu dietetycznego, ekonomicznych konsekwencji otyłości czy znaczenia zawodu pielęgniarki w ekonomii zdrowia. Ostatnim punktem programu był panel dyskusyjny „Zawody medyczne w aspekcie rozwoju gospodarczego regionu”, podczas którego specjaliści z różnych dziedzin analizowali rolę sektora zdrowotnego w rozwoju lokalnej gospodarki.
Małopolski Festiwal Ekonomii pokazał, że nauka i przedsiębiorczość mogą iść w parze, inspirując młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach. ANS w Nowym Sączu po raz kolejny udowodniła, że jest uczelnią łączącą teorię z praktyką, a takie inicjatywy mogą realnie wpływać na przyszłość gospodarki regionu.
Źródło: Fot. ANS
Komentarze