Jechał na "podwójnym gazie". Zareagowali świadkowie

Zdarzenie, które miało miejsce 4 września na drodze z Krynicy-Zdroju do Nowego Sącza, pokazuje, jak ważna jest reakcja świadków na niebezpieczną jazdę.

Jechał na "podwójnym gazie". Zareagowali świadkowie

Kierowca toyoty, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, został zatrzymany przez innych podróżnych, którzy zabrali mu kluczyki i powiadomili policję. Dzięki ich czujności i odpowiedzialności, zapobiegli potencjalnej tragedii na drodze.


Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę i skierowali przeciwko niemu zarzut karny. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na długi czas. To kolejny przykład, że alkohol i kierownica to niebezpieczne połączenie, które naraża życie i zdrowie nie tylko pijanego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego.


Nie pozwalaj na jazdę po pijanemu

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Pamiętaj, że pasażer, który nie powstrzymuje nietrzeźwego przed prowadzeniem pojazdu, w pewnym stopniu jest współodpowiedzialny za wypadek. Powinien mieć świadomość, że ryzykuje nie tylko utratą życia i zdrowia, ale także nie należy mu się odszkodowanie w pełnej kwocie.


Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz podejrzane zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „zygzakiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować