Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniJechał nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu motocyklem. Odpowie przed sądem

Jechał nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu motocyklem. Odpowie przed sądem

Policjanci z limanowskiej drogówki zatrzymali 22-letniego motocyklistę, który uciekał przed nimi nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem. Motocyklista już stracił prawo jazdy, a teraz przez sądem odpowie za złamanie prawa.

W sobotę, 23 stycznia br. patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej udał się do miejscowości Zawadka, gdzie według zgłoszenia po drodze jeździły pojazdy typu cross, które miały stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli motocykl marki Suzuki, którego kierujący nie posiadał kasku ochronnego.


Podczas próby zatrzymania motocykla do kontroli drogowej, jego kierowca podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze po kilku kilometrach pościgu zatrzymali  motocyklistę, który uderzył motocyklem w oznakowany radiowóz. 22-latek był trzeźwy. Jak się okazało,  mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu po drodze publicznej  i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.


Funkcjonariusze limanowskiej drogówki zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz 22-latek odpowie przed sądem za kilka wykroczeń i przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej, za które kodeks karny przewiduje karę, bo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować