Nowy Sącz: Jechał pijany z narkotykami

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie narkotyków. W samochodzie znaleziono substancję psychoaktywną MDPV.

Nowy Sącz: Jechał pijany z narkotykami

Kilka dni temu na terenie Nowego Sącza, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu limanowskiego, okazał się być nietrzeźwy - miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.


Policjanci zdecydowali się sprawdzić, czy w samochodzie nie znajdują się niedozwolone substancje. Ich intuicja okazała się słuszna - w pojeździe znaleźli woreczek foliowy z białymi kryształkami.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam potwierdzono jego stan nietrzeźwości oraz wykonano test na obecność środków odurzających w ślinie. Wynik był pozytywny, więc w szpitalu pobrano od niego krew do dalszych badań.


Sprawdzono zabezpieczoną substancję narkotesterem, która okazała się być psychotropowym MDPV. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi powiatu limanowskiego zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków.


Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.


Źródło: KMPNS 


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować