Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Jechali na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim. Po drodze włączyli się do akcji przeciwpowodziowej

Jechali na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim. Po drodze włączyli się do akcji przeciwpowodziowej

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim spontanicznie włączyli się do akcji przeciwpowodziowej.

W związku z trwającym w Łososinie Dolnej weekendowym festiwalem muzycznym skierowano tam policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze dbali tam o porządek i bezpieczeństwo podczas festiwalu.


Jednak w niedzielę 11 lipca cały region nawiedziły intensywne ulewy i burze, doprowadzając do podtopień i powstania rozlewisk, m.in. zalania dróg. Ziemia nie nadążała przyjmować wody pochodzącej z intensywnych opadów a woda wybijała z małych cieków i melioracji.


Podczas przejazdu na festiwal, sześcioosobowa drużyna policjantów z OPP Kraków ( z Plutonu IV Kompanii Prewencji IV) trafiła na druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowa, którzy ładowali na przyczepę worki z piaskiem.


Policjanci dołączyli do akcji i załadowali worki do swojego radiowozu, a następnie udali się do Rożnowa i Roztoki-Brzezin, gdzie pomagali w rozkładaniu worków w celu ochrony dobytku mieszkańców przed ewentualnym zalaniem.


Źródło: Policja Małopolska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować